Szkoła z klasą  |  Organizatorzy  |  Nauczyciel z klasą  |  Akademia  |  Znajdź szkołę  |  Projekty!  |  Logowanie  |  Gazetki  |  Procent!  |

Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Młodojewie
Poza lekcjami
Imprezy, wydarzenia

Na początku każdego roku szkolnego opracowujemy kalendarz imprez i uroczystości. Najważniejszą z nich jest Dzień Patrona. Pamiętamy o naszych babciach, dziadkach i mamach. Dla nich organizujemy akademie, wręczamy im kwiaty i laurki. Nie zapominamy o uroczystościach państwowych. Z tej okazji urządzamy wieczornice, konkursy wiedzowe i plastyczne. We wrześniu sprzątamy świat, a w kwietniu obchodzimy Dni Ziemi. Bawimy się na zabawie andrzejkowej, karnawałowej i walentynkowej.

Konkursy

Nasi uczniowie reprezentują szkołę w konkursach gminnych i powiatowych. Jesteśmy też organizatorami gminnego konkursu matematycznego. Odbywa się on wiosną. Zwycięzca otrzymuje tytuł Mistrza Matematyki. Każdy może spróbować sił w konkursach szkolnych: plastycznych, czytelniczym, wiedzy o patronie, polonistycznym, ortograficznym. Dla najmłodszych organizowany jest konkurs na najciekawszy list do Św. Mikołaja.

Zawody sportowe

Na terenie szkoły odbywają się następujące zawody sportowe: mistrzostwa dziewcząt i chłopców w tenisie stołowym, konkurs skoku wzwyż, turniej ringo dla dziewcząt, turniej piłki nożnej. Nasi sportowcy reprezentują nas w międzyszkolnych zawodach. Bierzemy udział w indywidualnych biegach przełajowych, sztafetowych biegach przełajowych drużyn mieszanych, turnieju tenisa stołowego, rozgrywkach w piłkę ręczną i nożną, turnieju unihokeja.

Organizacje w szkole

W szkole działa Samorząd Uczniowski. Wydaje on gazetkę Kleksik, która dociera do wielu domów, dostarczając informacji na temat życia szkoły. UKS ORŁY skupia uczniów, nauczycieli i rodziców. Dzięki tej organizacji szkoła pozyskała sprzęt sportowy do tenisa stołowego i skoku wzwyż.

Wycieczki

Tradycją stał się kilkudniowy wypoczynek dla uczniów klasy VI. Wypoczywali oni na 3-dniowym biwaku w Skorzęcinie i na dwudniowej wycieczce w Karpaczu, Zakopanem. Było to możliwe, dzięki dofinansowaniu wyjazdów przez Radę Rodziców. Nasi uczniowie zwiedzili Warszawę, Częstochowę i Wadowice. Popularnością cieszą się wyjazdy na basen, do kina, teatru i muzeum.

Współpraca z innymi szkołami

Współpracujemy ze szkołami noszącymi takie imię jak my. Spotykamy się na zjazdach Rodziny Szkół i na pielgrzymkach w Częstochowie. Bierzemy udział w konkursach organizowanych przez te szkoły.

Współpraca z innymi instytucjami

Szkoła nie może izolować się od środowiska. Współpracujemy ze Strażą Pożarną, Kołem Gospodyń Wiejskich, parafią. Przy ich pomocy organizujemy imprezy środowiskowe Niedziela z rodziną. Dzięki współpracy z Sanepidem realizujemy wiele przedsięwzięć o tematyce zdrowotnej. Wspólnie z GOPS-em pomagamy rodzinom znajdującym się w trudnej sytuacji finansowej. Z Policją realizujemy program Bezpieczna szkoła. Kościół wspiera nas duchowo i finansowo. Dzieki temu udało nam się zorganizować wiele wycieczek.